Vaigupõrandad ja põrandakatted

Soovite rohkem informatsiooni?

Hyperfloor 2K
Hygrosmart PU-Cement-3K

Isetasanduv tööstuspõrand | PU põrand | EP põrand | EPDM põrand

Tööstuslikud PU ja EP vaigupõrandad on mõeldud tööstus- ja kaubanduspiirkondadele, spordiväljakutele, laste mänguväljakutele või libisemisvastaste kõnniteede loomiseks. Meie ühe-, kahe- või kolmekomponendilised põrandad, mis on valmistatud polüuretaanvaigul, eristuvad kõrge keemilise ja füüsikalise vastupidavuse ning antibakteriaalsete ja seenetõrje omadustega.

Hyperfloor 2K

HYPERFLOOR-2K

Hyperfloor-2K  See on kahekomponendiline põrand, mis põhineb polüuretaanvaigul. Kergelt paindlik.
 

Kasutusvaldkonnad:

  • Toidu- ja farmaatsiatööstus

  • Kaubanduskeskused, hotellid, restoranid

  • Parkimisalad

  • Külmhooned/jääkapid

  • Tööstuspiirkonnad

Epoxy resin 21 clear

EPOXY RESIN 51 FLOORING

EPOXY RESIN 51 Põrand on lahustivaba, kahekomponendiline epoksiidpõrand. Isetasanduv, millel on suurepärane keemiline ja füüsikaline vastupidavus (mõjud, hõõrdumine jne). Antibakteriaalsed ja seenetõrje omadused.
 

Kasutusvaldkonnad:

  • Kaubanduspinnad
  • Ladustamisalad
  • Hotellid
  • Keemia-, farmaatsia- ja toiduainetööstus
  • Haiglad
  • Parkimisalad (ilma UV-kiirguseta)

RUBBER BINDER-M20

 

RUBBER BINDER-M20 on ühekomponendiline polüuretaanvaik, mida kasutatakse kummi graanulite ja EPDM ühendamiseks spordi-, vabaaja- ja puhkealade (tartani pinnad) rajamiseks. Ühendamise järel loob see väga painduva, hüdrofoobse membraani, millel on suurepärane haarduvus EPDM-i ja taaskasutatud kummigranulaadi suhtes. Toode ei sisalda mürgiseid aineid ega eralda ebameeldivat lõhna.

Kasutusvaldkonnad:

  • Kõrge elastsusega põrandate loomine:
  • Spordiväljakud
  • Jooksuväljakud
  • Laste mänguväljakud
  • Basseinid ja nende ümbritsevad alad
  • Libisemisvastased kõnniteed ja muud teed
  • Libisemisvastased sissepääsud hoonetesse

Milliseid vaikpõrandaid me teame?

Vaikpõrandaid kasutatakse üldehituses, tööstusruumides, kus on madal ratastega transpordi intensiivsus, ning kohtades, kus agressiivsete ainete mõju on piiratud. Need võivad olla valmistatud epoksiidi, polüuretaani, epoksiid-polüuretaan või akrüülvaikude põhjal. Selle tüüpi põrandate jagunemist mõjutab ka paigaldamise viis. Seetõttu on võimalikud lahendused, mis sisaldavad õhukese kihiga, isetasanduvaid või täitevaikpõrandaid. Iga eelpool nimetatud versioon leiab rakenduse erinevates kohtades. Epoksiidpõrandad sobivad suurepäraselt kohtadesse, kus on tugev mehaaniline koormus, samas kui polüuretaanpõrandad sobivad seal, kus keskkond ei ole liiga agressiivne. Tasub märkida, et on olemas ka lahendus, mis ühendab mõlema nimetatud variandi omadused. Akrüülpõrandad on ideaalsed kasutamiseks sildade või viaduktide pindadena. Vaikpõrandad pakuvad palju võimalusi, mida tööstuslikes rajatistes vajatakse – sõltuvalt tüübist on see sobiv tugevus, mille saavutamine võimaldab pinnase paigaldamise ajal kohanduda nõudmistega. Kõrge kvaliteediga valmistatud pind teenib aastaid ilma kahjustusteta.

Vaigupõrand – milline on parim valik?

Vaikpõranda valimisel tasub arvestada ruumi, kus see paikneb. Igal rajatisel on tegelikult erinevad nõudmised, mida tuleb täita ilma igasuguse erandita. Spetsiifilises kohas kasutatav vaikpõrand peaks olema võimalikult hästi ette valmistatud selleks, mida ta igapäevaselt kohtab. Näiteks kahekomponendiline polüuretaanvaigul põhinev põrand Hyperfloor-2K leiab rakendust muu hulgas toidu- ja farmaatsiatööstustes, kaubanduskeskustes ja külmhoonetes, mis näitab, kui universaalne see on. Rajatistes, kus on võimalik luua huvitavaid mustreid äärmiselt vastupidaval põrandal, saab kasutada dekoratiivseid vaikpõrandaid. See lahendus võib sisekujundust huvitaval viisil mitmekesistada. Kujutame ette hotellikoridori, mille lõpus on vastuvõtulaua pult. Dekoratiivne põrand, mis meenutab valget ja halli marmorist, annab meile kindlasti suurepärase efekti. Sõltuvalt vajadustest pakub saadaval olev valik meelerahu peaaegu täielikku vabadust valiku tegemisel.

Vaikpõrandad – sensatsiooniline lõpptulemus

Otsustades paigaldada vaikpõrand tööstusrajatisse, saame võimaluse kohandada see täielikult tingimustega, millega see igapäevaselt kokku puutub. See aspekt tõestab, et nii kaubanduskeskustes kasutatavad 3D vaikpõrandad kui ka parkimisalustele paigaldamiseks kohandatud versioonid täidavad oma ülesannet suurepäraselt. Otsides ideaalset põrandat, tasub arvestada paljusid võimalusi. Epoksiidvariant Epoxy Resin 51 Flooring kujul on kohandatud kasutamiseks keemiatööstuses, haiglates ja hotellides. Selle konkreetse põranda omadused tõestavad selle suurt universaalsust, mis on muidugi vaieldamatu eelis. Vaikpõrandakihid osutuvad heaks lahenduseks erinevates, tihti täiesti erinevates tingimustes. Kõrge kvaliteediga parkimisplats, millel on sama tugev alus, saab mitmete hoonete eeliseks, võttes iga päev vastu mitu tosinat või isegi mitu sada autot. Õige ruumiplaneering tagab selle pikaajalise sära, mida kindlasti hinnatakse.

Vaikpõrandad – mida on väärt teada enne põranda valimist?

Vaikpõrandad on eelkõige 100% ökoloogiline, kahjutu ja mittetoksiline toode. Need põhinevad polüuretaan- või epoksiidvaigul, mis on seotud kõvendi abil, mille tõttu vaigu mass kõveneb ja loob painduva, ühtlase ja vastupidava katte. Vaikpõrandaid saab valmistada erinevates värvitoonides, valikus on kogu RAL värvipalett, samuti on võimalik värve kombineerida või segada vaiku teiste tahkete materjalidega, nagu orelid, kvartsliiv jne. Praegu on näiteks väga populaarsed marmorpõrandad, metallilised vaikpõrandad või valged vaikpõrandad. Tänu sellistele lahendustele saame piiramatu visuaalse, esteetilise ja viimistlusvõimaluse. Vaikpõrandad, millesse on sisse pandud osakesi, võivad oma kujundusega muljet avaldada, aga ka omada funktsionaalsust, näiteks libisemisvastaseid omadusi. Väikeste valitud kivide sisaldavad vaikpõrandad on samuti populaarsed, luues oma olemuselt loodusliku kivikatte. Ideaalsed terrassile või rõdule.

Polüuretaanvärv Polüuretaanvaik

Vaikpõrandate kasutamine. Kus kasutame kõige sagedamini polüuretaan- või epoksiidpõrandaid?

Vaikpõrandal on lai rakenduste ulatus oma omaduste tõttu. Selle vastupidavus mehhaanilistele, füüsikalistele, keemilistele, termilistele ja UV kiirguse teguritele on suur eelis. Lisaks on vaikpõrandatel ka järgmised eelised: ei tolmu, kriimustuskindel, värvitoonide intensiivsus püsib aastate jooksul, ei tuhmu ega kollaseks, on lihtne puhastada, paindlikkus ja paljusid muid omadusi. Neid saab kasutada nii siseruumides kui ka väljas. Need tagavad suurepärase isolatsiooni vee ja niiskuse vastu, praktilise seen- ja bakterivastase pinna. See on äärmiselt oluline kodus, kogu pere tervises ja eriti allergikute jaoks. Lisaks on vaikpõrandatel heliisolatsioonilised omadused.

Kivimatt terrassile Katuse hüdroisolatsioon

Vaikpõrandat kasutatakse peamiselt:

  • rõdul/terrassil;

  • aias

  • välimistel ja siseastmetel;

  • vannitubades ja köökides;

  • teedel, välistel kõnniteedel;

  • mänguväljakutel, spordiväljakutel ja puhkealadele;

  • jõusaalides, spordihoonetes, kaalu- ja treeningkohtades ning teistes spordirajatises;

  • ladudes;

  • töötubades ja stuudiotes;

  • tootmishallides;

  • garaažides, parkimisplatsidel;

  • kodustes katlamajades ja paljudes teistes kohtades.

Kuidas jagatakse vaikpõrandaid?

On kahte tüüpi vaikpõrandaid: polüuretaan- ja epoksiidpõrandad.

Epoksiidpõrandad on iseloomustatud suure kõvaduse, mehhaanilise ja keemilise vastupidavusega, need võivad olla mati või läikiva pinnaga, sileda või kareda tekstuuriga. Need võivad olla ka elektrostaatilised (tolm ja mustus ei kinnitu). Epoksiidpõrandate hind on suhteliselt madalam kui teisel valikul. Polüuretaanpõrandad pakuvad suuremat paindlikkust ja vastupidavust UV-kiirgusele ja suurtele temperatuurimuutustele. See on nende peamine eelis epoksiidpõrandate ees.

Valikus on ühe-, kahe- või kolmekomponendilised vaikpõrandad.

Üks tootja pakkumisi on Hypercrete, isetasanduv põrand, mis koosneb kolmest komponendist. See süsteem on mõeldud toidu- ja keemiatööstusele, tervishoiu asutustele, kontoritele ja muule. Selle polüuretaanvaigupõranda ilmne eelis on muu hulgas suurepärane nakkumine iga pinnaga, kuuma vee vastupidavus ja võimalus paigaldada isegi madalatel temperatuuridel.

Vedel memeraan

Kahekomponendiline vaikpõrand

Kahekomponendilise vaikpõranda puhul on ühenduse tegemine lihtne, mis on selle lahenduse eelis. Saadaval on kaks sellist toodet – Hyperfloor-2K ja Epoxy Resin 51 Flooring. Esimene variant põhineb polüuretaanvaigul. Sellel on elastsed omadused ja kõrge vastupidavus hõõrdumisele, muudele mehhaanilistele teguritele või kemikaalidele. Tänu nendele omadustele saab seda kasutada erinevate otstarvetega ruumides.

Teine – Epoxy Resin 51 Flooring on epoksiidtoode, millel ei ole lahustite sisu. See sobib suurepäraselt meditsiinilistele rajatistele – näiteks haiglad, laialdaselt mõistetud tööstus või kaubanduslikud pinnad. Samuti tasub mainida toote antibakteriaalseid ja seenevastaseid omadusi.

Vaigu põrand sobib ideaalselt spordirajatistes.

Spordi- ja vaba aja rajatiste puhul, nagu spordiväljakud, jooksurajad ja mänguväljakud, kasutatakse samuti vaigu põrandaid. Selliseid alasid saab viimistleda ühekomponendilise toote abil. Suurepäraseks valikuks on Rubber Binder-M20, mis on polüuretaanvaik, mis ühendab kummigranulaadi ja EPDM-i, sisaldades sada protsenti tahkeid aineid. Valmistise kasutamise eelised on toksiinide puudumine ning asjaolu, et see ei eralda ebameeldivat lõhna. Eeltoodud polüuretaanvaikpõrand sobib suurepäraselt rajatiste jaoks, kus suurenenud liiklus koos füüsilise tegevusega on igapäevane. Tasub meeles pidada, et toode on inimestele täiesti ohutu.

Praktilised näpunäited vaigu põranda valimisel

Kui valime vaigu põranda, tasub tutvuda õige paigaldamise põhimõtetega. Samuti soovitame kasutada professionaalset abi ja paigaldust, mida viivad läbi spetsialistid.

Enne paigaldamist pea meeles, et:

  • Aluspind tuleks põhjalikult ette valmistada: näiteks betoonpind tuleb lihvida ja ebaühtlused eemaldada.

  • Kõik augud, õõnsused ja praod tuleb täita tihendus- ja liimimassiga lahtiste vuukide jaoks.

  • Kattekiht peab olema kuiv, tolmuvaba, degreeritud ja stabiilne.

  • Tootega hea nakkumise ja sidumise saavutamiseks tuleb kasutada praimer emulsiooni.

  • Enamasti kantakse 3 kuni 5 kihti vaigu massi paksusega umbes 2-4 mm, vaheldumisi vähemalt 12-tunniste vahedega.

  • Paigaldamise ajal on tähtsad atmosfääri- ja ilmastikutingimused.

  • Ülemine kiht ehk polüuretaanlakiga võib olla matt, satiin- või läikiv viimistlus.

  • Saadaval on täislahendus värvivalikus.

  • Paigaldamine võib toimuda näiteks pintsliga, rulliga, pihustiga, kühvliga või traatiga – sõltuvalt toote tüübist, paigaldamise paksusest jne.